Heinola (finlandisht: Heinolan kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Päijänne Tavastia.

Heinola
Qytet
Vendndodhja
Heinola is located in Finlanda
Heinola
Heinola

Koordinatat: 61°12′V 26°2′L / 61.200°V 26.033°L / 61.200; 26.033

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Päijänne Tavastia
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Jussi Teittinen[1]
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 839.29 [2] km2
Dendësia 23.06 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3

BinjakëzimetRedakto

ReferimetRedakto

  1. ^ "Управление - Heinola". Arkivuar nga origjinali më 29 tetor 2019. Marrë më 15 janar 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Города-побратимы - Heinola". Arkivuar nga origjinali më 29 tetor 2019. Marrë më 15 janar 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Heinola – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale