Heinz Fischer (sqt. Hajnc Fisher) lindi më 9 tetor 1938Graz, Austri dhe është zgjedhur presidenti i Austrisë.

Heinz Fischer

Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.

MirënjohjetRedakto