Hellín është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campos de Hellín, të provincës Albacete, në Castile-La Mancha. Hellín ka 31262 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 781.19 km2.

Hellín
Hellin - 021 (33797703196).jpg
Flamuri i Hellín
Stema zyrtare e Hellín
Popullsia
 • Gjithsej31.262
Emri i banorëveHellineros or Ilunenses
Faqja zyrtarewww.hellin.org

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto