Albacete është një provincë e komunitetit autonom Castilla-La Mancha, në Spanjë. Albacete ka një popullsi prej 402837 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14858 km2.

Provinca Albacete
Popullsia
 • Gjithsej402.837
Emri i banorëvespanjisht: [Albaceteño/-a / Albacetense] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto