Hengelo (Gelderland)

fshat në Hollandë

Axel është një qytezë në Bronckhorst, provinca GelderlandHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[2].

Hengelo
Spalstraat 3.jpg
Flamuri i Hengelo
Stema zyrtare e Hengelo

ReferimeRedakto

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Axel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • website

Stampa:Provinca Gelderland