Hengelo është një qytet dhe komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 61.78 km² dhe popullsi 80809 banorë[2]. Hengelo është kryeqendra e komunës.

Hengelo
Lambertusbasiliek Hengelo.JPG
Flamuri i Hengelo
Stema zyrtare e Hengelo
Popullsia
 • Total80.809
Faqja zyrtarewww.hengelo.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Overijssel