Herguijuela

komunë në Spanjë

Herguijuela është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Trujillo, të provincës Cáceres, në Extremadura. Herguijuela ka 366 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 41.97 km2.

Herguijuela
Komunë
Vendndodhja
Herguijuela is located in Spanjë
Herguijuela
Herguijuela

Koordinatat: 39°23′V 5°46′P / 39.383°V 5.767°P / 39.383; -5.767

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Tierra de Trujillo
Kryetari i Bashkisë Lesmes Chamorro Barquilla
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41.97 km2
Popullsia 366 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Herguijueleños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10230

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto