Hiromi Hara

futbollist japonez

Hiromi Hara (lindur më 19 Tetor 1958) është një ish-futbollist japonez.

Hiromi Hara
Hiromi Hara 2007.jpg
Të dhënat vetjake
Emri i plotëHiromi Hara
Datëlindja (1958-10-19) 19 Tetor, 1958 (64 vjeç)
VendlindjaNasushiobara, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera si profesionist*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1981–1992Mitsubishi Motors
Karriera ndërkombëtare
1978–1988Japonia75(37)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 75 ndeshje dhe ka shënuar 37 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1978 6 1
1979 2 0
1980 5 2
1981 10 1
1982 6 3
1983 10 6
1984 7 5
1985 10 5
1986 6 7
1987 11 7
1988 2 0
Gjithsej 75 37

Lidhje të jashtmeRedakto