Hisashi Kurosaki

futbollist japonez

Hisashi Kurosaki (lindur më 8 Maj 1968) është një ish-futbollist japonez.

Hisashi Kurosaki
Personal information
Full nameHisashi Kurosaki
Date of birth (1968-05-08) 8 Maj, 1968 (53 vjeç)
Place of birthTochigi, Japoni
Position(s)Sulmues
Senior career*
YearsTeamApps(Gls)
1987–1992Honda
1992–1997Kashima Antlers
1998–1999Kyoto Purple Sanga
2000Vissel Kobe
2001Albirex Niigata
2002–2003Omiya Ardija
National team
1989–1997Japonia24(4)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 24 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1989 7 1
1990 2 0
1991 0 0
1992 0 0
1993 1 0
1994 1 0
1995 10 3
1996 2 0
1997 1 0
Gjithsej 24 4

Lidhje të jashtmeRedakto