Hollow Rock, Tennessee (Hollow Rock, Tennessee) është një qytet në qarkun Carrollshtetit federal Tennessee, SHBA. Në Hollow Rock, Tennessee jetojnë 718 banorë (2000). Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (1.8 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej (420 ft).

Hollow Rock, Tennessee
Hollow Rock, Tennessee
qytet
Location of Hollow Rock, Tennessee
Population
 • Total718
Websitehttp://carrollcounty-tn-chamber.com/hollow-rock-1.htm

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Hollow Rock, Tennessee – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale