Horehronie(shqip:Horehroni [1]) është këngë nga Kristina. Kjo këngë do riprezantojë SllovakinëFestivalin Evropian të Kënës 2010Oslo!.

"Horehronie"
Këngë nga Kristina
Publikimi10 mars, 2010
Regjistrimi2010
ZhanriPop
Gjatësia3:00
CilësiaH.o.M.E. Production
TekstshkruesMartin Kavulič, Kamil Peteraj
ProducerMartin Kavulič
Kronologjia e këngëve
"Stonka"
(2009)
"Horehronie"
(2010)
-
Horehronie
Festivali Evropian i Këngës 2010
ShtetiSllovakia
PerformuesKristína Peláková
GjuhaSllovake
KompozitorëMartin Kavulič
TekstshkruesKamil Peteraj
Performanca e Finales
Paraqitjet tjera
◄ Leť tmou (2009)   

Kënga Redakto

Kënga është e shkruar nga Kamil Peteraj dhe e kompozuar nga Martin Kavulič. Horehronie ka qenë një ndër këngët më të preferuara në Festivalin Evropian të Kënës 2010. Gjithashtu është bërë edhe një CD për versionet e kësaj kënge.

# Titulli Gjatësia
1. "Horehronie (Radio Edit)"   3:00
2. "Horehronie (Extended)"   4:40
3. "Horehronie (Acoustic Version)"   4:01
4. "Horehronie (KaMa Remix Radio Edit)"   3:41
5. "Horehronie (KaMa Remix Extended)"   6:35
6. "Horehronie (CJ Macintosh & MamboDJ Sirius Club Remix)"   6:40
7. "Horehronie (Karaoke)"   3:00
8. "Stonka (Radio Edit)"   3:28
9. "Stonka (Acoustic Version)"   3:38
10. "Stonka (KaMa Remix Radio Edit)"   3:20
11. "Stonka (KaMa Remix Extended)"   6:31
48:31

Top-Lista Redakto

Grafika (2010) Pozicioni
  Mahasz [2] 67
  IFPI [3] 1

Referime Redakto

  1. ^ Me këngën nga Kristina "Horehronie" nënkuptojmë Horehroninë në vend turkstik në Sllovaki, dhe jo heroinë!.
  2. ^ Grafika e këngëve në Hungari
  3. ^ "Grafika e këngëve në Sllovaki". Arkivuar nga origjinali më 25 korrik 2015. Marrë më 28 shkurt 2010. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)