Huelva është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku metropolitana de Huelva, të provincës Huelva, në Andalusia. Huelva ka 149410 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 149 km2.

Huelva
Queen Victoria district, English-style suburb
Queen Victoria district, English-style suburb
Flamuri i Huelva
Stema zyrtare e Huelva
Popullsia
 • Gjithsej149.410
Emri i banorëveonubense, (vulgarmente) choquero/a
Faqja zyrtarewww.huelva.es

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto