Humberlito Borges

futbollist brazilian

Humberlito Borges (lindur më 5 Tetor 1980) është një ish-futbollist brazilian.

Humberlito Borges
Të dhënat personale
Emri i plotëHumberlito Borges
Data e lindjes (1980-10-05) 5 Tetor, 1980 (40 vjeç)
Vendi i lindjesSalvador, Brazil
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2001Arapongas
2002Inter Bebedouro
2003Jataiense
2004São Caetano
2005Paysandu
2005União São João
2005Paraná
2006Vegalta Sendai
2007-2009São Paulo
2010-2011Grêmio
2011-2012Santos
2012-Cruzeiro
Ekipi kombëtar
2011Flag of Brazil.svg Brazili1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 1 ndeshje.

StatistikatRedakto

  Brazili
Vite Ndeshje Gola
2011 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtmeRedakto