Hume, Illinois është një fshat në qarkun Edgarshtetit federal Illinois, SHBA. Në Hume, Illinois jetojnë 380 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 287 banor/km2 (743.2 banorë/sq mi). Fshati ka një sipërfaqe prej (0.54 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 202 m (663 ft).

Hume, Illinois
fshat
Front Street of Hume, 2008
Front Street of Hume, 2008
Location of Hume, Illinois
Population
 • Total380

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

ReferencatRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Hume, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale