Huntingdon, Tennessee (Huntingdon, Tennessee) është një qytet në qarkun Carrollshtetit federal Tennessee, SHBA. Në Huntingdon, Tennessee jetojnë 3985 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (11.3 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej (410 ft).

Huntingdon, Tennessee
Huntingdon, Tennessee
qytet
Town square huntingdon tennessee.jpg
Location of Huntingdon, Tennessee
Population
 • Total3.985

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Huntingdon, Tennessee – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale