Idrija (gjermanisht: [Idria] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help), italisht: [Idria] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)) është një vendbanim, qendër komune dhe një qytet zyrtar në Slloveni, në rajonin e Gorishka .

Idrija-pogled.jpg

Shih edheRedakto