Igor Cvitanović

futbollist kroat

Igor Cvitanović (lindur më 1 Nëntor 1970) është një ish-futbollist.

Igor Cvitanović
Të dhënat personale
Emri i plotëIgor Cvitanović
Data e lindjes (1970-11-01) 1 Nëntor, 1970 (49 vjeç)
Vendi i lindjesOsijek, Kroacia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1989-1991Dinamo Zagreb
1991-1992Varteks
1992-1997Croatia Zagreb
1998-1999Real Sociedad
1999-2002Dinamo Zagreb
2002Shimizu S-Pulse
2002-2004Osijek
Ekipi kombëtar
1992–2001Flag of Croatia.svg Kroacia29(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për kombëtaren kroate ka luajtur 29 ndeshje.

StatistikatRedakto

  Kroacia
Vite Ndeshje Gola
1992 1 0
1993 0 0
1994 5 2
1995 0 0
1996 7 1
1997 7 0
1998 1 0
1999 6 1
2000 1 0
2001 1 0
Gjithsej 29 4

Lidhje të jashtmeRedakto