Illas

komunë në Spanjë

Illas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Avilés, të provincës Asturias, në Asturias. Illas ka 1019 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 25.51 km2.

Illas
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Illas is located in Spanjë
Illas
Illas

Koordinatat: 43°30′V 5°58′P / 43.500°V 5.967°P / 43.500; -5.967

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Avilés
Kryetari i Bashkisë Fernando Alberto Tirador Martínez
Partia IU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.51 km2
Popullsia 1019 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Illas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale