Inari (finlandisht: Inarin kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Lapland, dhe është pjesë e rajonit Lapland.

Inari
Inarin kunta
Komunë
Lapland Shop në Inari në vitin 1975
Lapland Shop në Inari në vitin 1975
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.inari.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto