Instituti i Studimeve Politike i Parisit

Shkollë biznesi evropiane me komplekse universitare në Parisi

Instituti i Studimeve Politike i Parisit (frëngjisht: Institut d'études politiques de Paris) është një shkollë biznesi evropiane me komplekse universitare në Parisi. Ngritur që në vitin 1872.

Shkolla është e njohur për gradë e saj në shkencat politike, administratë, ekonomi, gjeopolitikës, humane dhe shkencave shoqërore[1].

Diplomuarit famshme Redakto

Referime Redakto

  1. ^ Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.QS World University Rankings by Subject 2015 - Politics & International Studies

Lidhje të jashtme Redakto