Ishujt Belearik (katalane: Illes Balears) është një komunitetet autonomMbretërinë e Spanjës i vendosur në rajonin jug-perëndimor të Evropës.

Ishujt Belearik
[Illes Balears] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help) (katalonisht)
Popullsia
 • Gjithsej1.106.049
Emri i banorëveBalearic
balear (m/f)
balear (m/f)
{{{postal_code_type}}}
IB
Faqja zyrtarecaib.es

Gjeografia Redakto

Historia Redakto

Ndarjet administrative Redakto

Provincat Redakto

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Ishujt Belearik – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale