Jacques-Alain Bénisti

politikan francez

Jacques-Alain Bénisti (lindi më 10 prill 1952) është anëtarë i asamblesë kombëtarë të Francës. Ai përfaqëson departamentin Val-de-Marne dhe është anëtar i partisë Bashkimi për Lëvizje Popullore.[1]

Jacques-Alain Bénisti
Deputet i zonës elektorale në Val-de-Marne
16 qershor 2002 – në vazhdim
Paraardhësi: Jean-Jacques Jégou
Kryetari i Villiers-sur-Marne
25 qershor 1994 – në vazhdim
Paraardhësi: Serge Delaporte
Këshilltar Gjeneral i Kantonit Villiers-sur-Marne
27 mars 199419 shkurt 2003
Paraardhësi: Serge Delaporte
Pasardhësi: Didier Dousset
Të dhënat personale
Lindi më: 10 prill 1952
Lindi në: Paris, Francë
Partia politike: Bashkimi për Lëvizje Popullore

ReferimetRedakto

  1. ^ Office of the Secretary General (2012). "Jacques-Alain Bénisti". Assemblee-nationale.fr. Asambleja Kombëtare e Francës. Marrë më 27 shkurt 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)