Java, botimi 2

Java është revistë javore shqiptare, numri i parë doli më 7 janar 2012.[1] Java zëvëndëson revistën MAPO. Skënder Minxhozi, Lorenc Vangjeli, Ben Andoni dhe rubrikën Shqipni e Harrume e Artan Lames dhe disa bashkëpunëtorë të hershëm të projektit Mapo, kanë ndërmarrë nismën për të vijuar rrugën e nisur pesë vjet më parë.


Lidhje të jashtmeRedakto

https://web.archive.org/web/20120504010717/http://revistajava.al/

Ballina të revistësRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ Rikthehet MAPO, tashmë revista quhet JAVA Arkivuar 10 janar 2012 tek Wayback Machine, Gazeta Tema, 5 janar 2012