Jon Stewart është një humorist amerikan që ka fituar 9 herë Emmy Award. Ai është më së miri i njohur për shoun e tij në Comedy Central që quhet The Daily Show.

Jon Stewart
U lind në
Jon Stewart Leibowitz

22 nëntor 1962

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Jon Stewart – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.