Josip Katalinski

futbollist boshnjak

Josip Katalinski ( lindi më 2 maj 1948Sarajevë, Bosnje dhe Hercegovinë -.. vdiq më 9 qershor 2011Sarajevë, Bosnje dhe Hercegovinë), është një ish-lojtar futbolli i Bosnjes. Stub biografi.png Ky artikull në lidhje me Biografia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.