Juncosa

komunë në Spanjë

Juncosa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrigues, të provincës Lleida, në Katalonia.

Juncosa
Komunë
Vendndodhja
Juncosa is located in Spanjë
Juncosa
Juncosa

Koordinatat: 41°22′21″V 0°46′35″L / 41.37250°V 0.77639°L / 41.37250; 0.77639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Garrigues
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 22′ 21″ Veri

0° 46′ 35″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Juncosa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale