Kërcënimi
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Kërcënimi
Origjinali Kërcënimi
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Prodhuesi i filmit:
Aktorë kryesorë

Filmi "Kërcënimi" prodhim i vitit 1981. Regjia: Mark Topallaj, Skenari: Apostol Nasi, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Robert Radoja.

Përmbajtja e filmitRedakto

Filmi tregon tentativat e armiqve të jashtëm që përpiqen të depërtojnë në objeket e rëndësishme ushtarake të vendit tonë. Agjenturat e huaja kërkojnë të rekrutojnë Arbenin inxhinier konstruktor në një bazë detare dhe për këtë shfrytëzojnë miqësinë e tij me Emën vajza e një agjenteje me kombësi të huaj. Ema vendos të denoncojë vetvehten ndërsa Arbeni nuk e pranon një tradhëti të tillë.

Aktorët dhe roletRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto