Kërnjeva

fshat në Maqedoni
Kërnjeva
Крњево
Fshat
noform
Vendndodhja
Kërnjeva is located in Maqedonia e Veriut
Kërnjeva
Kërnjeva
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 528 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1437
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 18′ 27″ Veri

22° 07′ 36″ Lindje

Popullsia 33 banorë (2002)