Kōsuke Toriumi (鳥海 浩輔 Toriumi Kōsuke, lindi më 16 maj 1973) ëshrë dublues japonezë i punësuar nga Arts Vision.[1] Toriumi është i njohur për dublimin e tij të Kiba InuzukaNaruto, Szayel Aporro GranzBleach dhe AcnologiaFairy Tail.

FilmografiaRedakto

AnimeRedakto

Video lojëraRedakto

ReferimetRedakto

  1. ^ "Kōsuke Toriumi Profile at Arts Vision". Arts Vision. Marrë më 9 korrik 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "ゴルドー | CHARACTER | BLAZBLUE CROSS TAGBATTLE | ブレイブルー クロスタッグバトル 公式サイト 公式サイト". blazblue.jp. Marrë më maj 12, 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s "Hakuoki Japanese Official Website". Marrë më 29 prill 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ http://www.capcom.co.jp/rockman11/boss-detail/acidman/index.html
  5. ^ "PS2 NAMCO x CAPCOM キャラクター". www.namcobandaigames.co.jp. Marrë më 5 gusht 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)