Klubi Sportiv Erzeni, KS Erzeni është klub futbollistik shqiptar nga Shijaku, Shqipëri që është krijuar në qershor të vitit 1931. Stadiumi i KF Erzeni është stadiumi "Tefik Jashari".

KF Erzeni Shijak
Emri i plotëKlubi Futbollit Erzeni Shijak
Pseudonimi(et)BARDH E BLU
Themeluar1931; 93 vite më parë (1931)
StadiumiStadiumi Tefik Jashari
Kapaciteti4,000
LigaKategoria Superiore
2022–23Vendi i ?-t
Ngjyra shtëpi
Ngjyra jashtë

Sukseset Redakto

Që nga themelimi KS Erzeni ka arritur të fitojë 2 herë Kategorinë e Parë dhe 2 herë Kategorinë e Dytë, por asnjëherë Superligën ose Kupën e Shqipërisë.

Në sezonin 2006/07 KS Erzeni u rendit në vend të gjashtë në Kategorinë e Parë duke mbledhur 33 pikë me një golavarazh 35-45.

Lojtarët Redakto

Përditësuar më 2023-03-20 .

Nr. Kombësia Poz. Lojtari
1   Pt Klevis Hasanbelli
4   Mb Ardit Iljazi
5   Mb Gëzim Krasniqi (captain)
6   Mf Adnard Mehmeti
7   Sm Ilirid Ademi
8   Mf Amir Kahrimanović
9   Mf Rejnaldo Troplini
10   Sm Dejvid Kapllani
11   Sm Florijan Kadriu
12   Pt Dashamir Xhika
13   Mb Enck
15   Mb Nehar Sadiki
17   Mf Elvis Kovaçi
Nr. Kombësia Poz. Lojtari
22   Mf Shefki Aliti
23   Mf Marko Krivičić
25   Mb Ardit Peposhi
27   Mb Anteo Osmanllari
31   Pt Mario Mara
33   Mb Xhelil Asani
44   Mb Amer Duka
50   Mb Vitor Leão
70   Sm Sokol Kiqina
77   Sm Xhoele Tahiri
97   Sm Patrick Nonato
98   Mf Alan Calbergue
99   Sm Kristi Bespallov

Lidhje të jashtme Redakto