Klubi Futbollistik Gramozi Ersekë, KF Gramozi, është formuar në 1925 dhe është një klub futbolli nga Erseka, Shqipëri.

KS Gramozi Ersekë
Gramozi.jpg
Emri i plotë Klubi Sportiv Gramozi Ersekë
Pseudonimi Kolonjaret
Themelimi 1927
Stadiumi Stadiumi Gramozi
(Kapaciteti: 7,000)
Presidenti Mustafa Taçi
Trajneri Ilir Qirjako
Liga Kategoria e Dytë
2016–17 Kategoria e Dytë, Vendi i 13-t
Fanella e parë
Fanella e dytë

SuksesetRedakto

KF Gramozi janë 1 herë kampionë të Kategorisë së Dytë.

Në sezonin 2007/08 KF Gramozi luajtën në Kategorinë e Dytë - Grupi B dhe u renditën në vend të 1rë duke u shpallur kampionë në këtë kategori. Sezonin 2008/09 luajtën në Kategorinë e Parë.Skuadra në sezonin 2009/10 luajti në Superligë të ardhur nga Kategoria e Parë, ku dolën në vend të 4të. Pasi fituan kundër KF Bylis me ndeshje shtesë, kjo fitore i ngjiti në Superligë.


SkuadraRedakto

Nr. Pozicioni Lojtari
  Pt Olgert Ametli
  Pt Elton Hazizi
  Pt Ervin Nuredini
  Mb Ergis Tare
  Mb Klement Xhyra
  Mb Leandro Martins
  Mb Elton Doku
  Mb Ermal Mata
  Mb Irfan Semsovic
  Mb Klaudio Rexhepi
  Mb Olsi Bajollari
Nr. Pozicioni Lojtari
  Mf Ervis Ismolli
  Mf Fabjan Shega
  Mf Ledion Katundi
  Mf Aleksandar Goshevski
  Mf Hyserjon Shupe
  Mf Bledar Lena
  Mf Elvis Peçi
  Sm Edinho
  Sm Marcos Tadeu
  Sm Paulo Marcel Pereira Merabet

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  1. REDIRECT Stampa:En