Kategoria e Tretë është kampionati i nivelit të katërt dhe më minimal të futbollit profesionist në Shqipëri. Në sezonin 2018-19 marrin pjesë 10 skuadra dhe skuadrat në dy vendet e para fitojnë të drejtën për tu ngjitur në Kategorinë e Dytë. Skuadrat e renditura të fundit bien në Kategorinë Amatore.

Kategoria e Tretë
KonfederataUEFA
Themeluar2003
Sezoni i parë2003-04
Hipin nëKategoria e Dytë
Bien nëKategoria Amatore I
Më shumë tituj kampionBylis B (2 tituj)Ekipet pjesëmarrëse sezoni 2018-19

Redakto

Ekipet që do marrin pjesë në sezonin 2018-19: [1][2][3]

Ekipi Qyteti/Zona
Zoja e Këshillit të Mirë Tiranë
FK Skrapari Skrapar
FC Kevitan Tiranë
KF Mirdita Rrëshen
Internacional Tirana FC Tiranë
Term FC Tirane
KF Sopoti B Librazhd
Shkëndija Tiranë Tiranë
Akademia AS Shkodër
KF Flamurtari Vlorë B Vlorë


Lidhje të jashtme

Redakto

Referime

Redakto
  1. ^ [1]
  2. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 24 gusht 2017. Marrë më 30 gusht 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
  3. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 27 gusht 2017. Marrë më 30 gusht 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)

Artikuj të ngjashëm

Redakto