KF Vlora është një klub futbollistik i krijuar në vitin 2004 në qytetin e Vlorës. Në sezonin 2006/07 Vlora mori pjesë në Kategorinë e Tretë dhe fitoi të drejtën e ngjitjes në Kategorinë e Dytë ku merr pjesë ne sezonin 2007/08. KF Vlora është e përbërë nga shumë lojtarë të rinj që më parë janë aktivizuar me ekipet e moshave të Flamurtarit.

KF Vlora
Emri i plotëKlubi Futbollistik Vlora
Themeluar2004
StadiumiVlorë, Shqipëri
PresidentiShqipëria Agron Haxhiraj
Trajner kryesorëShqipëria Albert Haxhiraj
LigaKategoria e Dytë
2006-07Kategoria e Tretë
Ngjyra shtëpi
Ngjyra jashtë

Skuadra aktuale Redakto

Nr. Kombësia Poz. Lojtari
1   Pt Eraldo Hysi
2   Mb Denis Sina
3   Mb Andi Zotaj
4   Mf Ermir Strati
5   Mb Xhirald Telushi
6   Mb Alvaro Bisha
7   Mf Orges Serjani
8   Mf Antônio Carlos
9   Sm Arlind Rustemi
10   Mf Krasen Belev
11   Sm Andi Shabanaj
12   Pt Klodian Xhelili
13   Mf Ermir Strati
Nr. Kombësia Poz. Lojtari
14   Mf Ermal Moqi
15   Sm Andi Shabanaj
16   Sm Klodian Skenderi
17   Mf Albano Caushaj
18   Sm Edison Plepi
19   Mb Bledion Guga
20   Mb Antonio Mone
21   Mf Denis Hoxha
22   Mf Endri Idrizi
23   Mf Milan Janković
24   Mb Arber Ahmetaj
25   Sm Orgest Çuka
26   Mf Ardian Beqiri

Shiko dhe këtë Redakto

Lidhje të jashtme Redakto