Klubi Futbollistik Albpetrol Patos, KF Albpetrol, janë një klub futbolli nga Patosi, Shqipëri.

KF Albpetrol
Emri i plotëKlubi i Futbollit Albpetrol Patos
Themeluar1947; 77 vite më parë (1947)
StadiumiStadiumi Alush Noga
Kapaciteti4,000
PresidentiPetraq Mihali
TrajneriAdriatik Kurti
LigaKategoria e Dytë
Ngjyra shtëpi
Ngjyra jashtë

Sukseset

Redakto

KF Albpetrol ka arritur të fitojë një herë Kategorinë e Parë dhe dy herë Kategorinë e Dytë.

Në sezonin 2006/07 KF Albpetrol luajtën në Kategorinë e Dytë - Grupi A dhe u renditën në vend të 12të duke rënë një kategori më poshtë duke grumbulluar vetëm 7 pikë dhe një golaverazh 13-47.[1]

Referimet

Redakto
  1. ^ AlbSoccer në rrjetë Arkivuar 4 qershor 2010 tek Wayback Machine