Kaarina (finlandisht: Kaarinan kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën , dhe është pjesë e rajonit Finlanda Jugperëndimore.

Kaarina
Kaarinan kaupunki
Qytet
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.kaarina.fi

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Kaarina – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale