Kabashi (Prizren)

fshat në Kosovë

Kabash është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Kabash
Fshat
Vendndodhja
Kabash is located in Kosova
Kabash
Kabash
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1092 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 15′ 0″ Veri

20° 49′ 60″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto