Kamnik (gjermanisht: [Stein in der Oberkrain] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)) është një vendbanim, qytet zyrtar dhe qendër e komunës në rajonin e Sllovenisë Qendrore.

Kamnik (Slloveni)
Grb Kamnika.svg

Shih edheRedakto