Kankaanpää (finlandisht: [Kankaanpään kaupunki] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën , dhe është pjesë e rajonit Satakunta.

Kankaanpää
Kankaanpään kaupunki
Qytet
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej11.831[1]
Faqja zyrtarewww.kankaanpaa.fi

Referime Redakto

  1. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 8 janar 2016.
  2. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.

Lidhje të jashtme Redakto