Kardeşlerim (Shqip: Vëllezërit e Mi) është një seri televizive turke e prodhuar nga NGM Media, episodi i parë i së cilës u transmetua më 20 shkurt 2021, i drejtuar nga Serkan Birinci dhe i shkruar nga Gül Abus Semerci. Rolet kryesore ndahen nga Celil Nalçakan, Halit Özgür Sarı, Cüneyt Mete, Ahu Yağtu, Fadik Sevin Atasoy dhe Simge Selçuk.[1]

Kardeşlerim
GjiniaDramë
Rini
Shkruar ngaGül Abus Semerci
Regjia ngaSerkan Birinci
LuajnëCelil Nalçakan
Halit Özgür Sarı
Cüneyt Mete
Ahu Yağtu
Fadik Sevin Atasoy
Simge Selçuk
ShtetiTurqia
Gjuha në prodhimin origjinalTurqisht
Nr. i sezoneve2
Nr. i episodeve34
Prodhimi
Vendodhja e prodhimitStamboll
Kohëzgjatja120 minuta
Kompania e prodhimitNGM Media
Transmetimi
Programi origjinalatv
Formati i pikturës576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
Formati i zëritStereo
Transmetimi i parë20 shkurt 2021
Transmetimi origjinalduke vazhduar

PërmbajtjaRedakto

Kadir, Omer, Asije dhe Emel ... Këta katër vëllezër, të lidhur ngushtë me njëri-tjetrin, humbasin nënat dhe baballarët pas një sërë ngjarjesh të pafat. Pas vdekjes së tyre, asgjë që mund të bëjnë përveçse të kapen me njëri-tjetrin pasi ata nuk kanë më askënd tjetër nga i cili mund të varen. Kjo do të ndodhë derisa, Akif Atakul, personi që është arsyeja për të gjitha fatkeqësitë e tyre, hap dyert për një kolegj.

XhirimetRedakto

Seriali xhirohet në Fatih, Stamboll. Skena të tjera në seri xhirohen në rrethe të ndryshme të Stambollit.

AktorëtRedakto

Aktorët Personazhi
Celil Nalçakan Akif Atakul
Cüneyt Mete Orhan Eren
Ahu Yağtu Suzan Manjasllë
Fadik Sevin Atasoy Shengyl Eren
Simge Selçuk Nebahat Atakul
Yiğit Koçak Omer Eren
Su Burcu Yazgı Coşkun Asije Eren
Aylin Akpınar Emel Eren
Turan Cihan Şimşek Ogulxhan Eren
Melis Minkari Ajbike Eren
Onur Seyit Yaran Doruk Atakul
Gözde Türker Harika Manjasllë
Recep Usta Berk Ozkaja
Lizge Cömert Sysen Këllëç
Emre Yetek Burak
Seda Kırımlıoğlu Inxhi
Berk Ali Çatal Tolga Barçën
Rüzgar Heptürk Ryzgar
Nilsu Yılmaz Xhemile
Alper Haliloğlu Zejnel Kaja
Eren Ören Kaan Korkut Atakul
Aslı Mavitan Ajla Ozkaja
Ogün Kaptanoğlu Resul Ozkaja

TransmetimiRedakto

Sezoni Dita dhe ora Fillimi i sezonit Fundi i sezonit Epizodat e sezonit Viti i sezonit Programi
Sezoni i parë E shtunë 20.00 20 shkurt 2021 19 qershor 2021 18 2021 atv
Sezoni i dytë E shtunë 20.00 11 shtator 2021 11 shtator 2021 2021- atv

ReferimetRedakto

  1. ^ "Kardeşlerim Dizisi Oyuncuları" (në turqisht). Arkivuar nga origjinali më 25 nëntor 2020.