Karkkila

qytet në Finlandë

Karkkila (finlandisht: Karkkilan kaupunkisuedisht: Högfors stad), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Uusimaa.

Karkkila
Karkkilan kaupunkiHögfors stad
Qytet
Helvar Oy main office in Karkkila
Helvar Oy main office in Karkkila
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Vendndodhja e Karkkila në Finlandë
Vendndodhja e Karkkila në Finlandë
Faqja zyrtarewww.karkkila.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto