Karstula (finlandisht: [Karstulan kunta] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Qendrore.

Karstula
Karstulan kunta
Komunë
Karstula Church
Karstula Church
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.karstula.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto