Kashtëfryza

lloj i bimëve
Kashtëfryza
Acorus calamus
Kashtëfryza
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Liliopsida
Fisi: Acorales
Familja: Acoraceae
Grupi: Acorus
Acorus calainus

Kashtëfryza (lat. Acorus calamus), e njohur edhe si : - kallem është bimë që i takon familjes së Acoraceae.


Shiko dhe këtëRedakto

Kashtëfryza në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtmeRedakto

  • Kallami how various species arrived in America @ killerplants.com
  • Acorus calamus King's American Dispensatory @ Henriette's Herbal
  • Kallami Mrs. Grieve's "A Modern Herbal" @ Botanical.com
  Commons: Acoraceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


  Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.