Katrineholm

Vend në Sodermanland, Suedi

Katrineholm është qytet në provincën Södermanland, Suedi. Qyteti ka pasur 21,993 në vitin 2010. Katrineholm është zona e tretë më e madhe urbane pas Eskilstunës dhe Nyköpingut.

Katrineholm
Qytet
Shtëpia e komunës në Katrineholm
Shtëpia e komunës në Katrineholm
Popullsia
 • Gjithsej21.993
{{{postal_code_type}}}
641 XX

Njerëz të njohurRedakto