Kauniainen (finlandisht: Kauniaisten kaupunkisuedisht: Grankulla stad), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Uusimaa.

Kauniainen
Kauniaisten kaupunkiGrankulla stad
Qytet
Villa Junghans in Kauniainen
Villa Junghans in Kauniainen
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.kauniainen.fi

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto