Kazumi Tsubota (lindur më 23 Janar 1956) është një ish-futbollist japonez.

Kazumi Tsubota
Të dhënat personale
Emri i plotëKazumi Tsubota
Data e lindjes (1956-01-23) 23 Janar, 1956 (64 vjeç)
Vendi i lindjesNagasaki, Japoni
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1979–1992Yanmar Diesel
Ekipi kombëtar
1981–1984Japonia7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1981 5 0
1982 0 0
1983 1 0
1984 1 0
Gjithsej 7 0

Lidhje të jashtmeRedakto