Kazuya Yamamura

futbollist japonez

Kazuya Yamamura (lindur më 2 Dhjetor 1989) është një futbollist japonez.

Kazuya Yamamura
Të dhënat personale
Emri i plotëKazuya Yamamura
Data e lindjes (1989-12-02) 2 Dhjetor, 1989 (30 vjeç)
Vendi i lindjesNagasaki, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualCerezo Osaka
Numri24
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–2015Kashima Antlers
2016–Cerezo Osaka
Ekipi kombëtar
2010Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtmeRedakto