Keiji Tamada

futbollist japonez

Keiji Tamada (lindur më 11 prill 1980) është një futbollist japonez.

Keiji Tamada
Flickr - tpower1978 - KIRIN Challenge Cup (1).jpg
Personal information
Full nameKeiji Tamada
Date of birth (1980-04-11) 11 Prill, 1980 (41 vjeç)
Place of birthChiba, Japoni
Position(s)Sulmues
Club information
Current team
Cerezo Osaka
Number20
Senior career*
YearsTeamApps(Gls)
1999–2005Kashiwa Reysol
2006–2014Nagoya Grampus
2015–Cerezo Osaka
National team
2004–2010Japonia72(16)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 72 ndeshje dhe ka shënuar 16 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2004 18 5
2005 16 2
2006 7 2
2007 0 0
2008 12 4
2009 10 1
2010 9 2
Gjithsej 72 16

Lidhje të jashtmeRedakto