Kivalot (Keminmaan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Lapland, dhe është pjesë e rajonit Lapland.

Keminmaa
Keminmaan kunta
Komunë
Keminmaa.jpg
Official seal of {{{official_name}}}
Vendndodhja e Keminmaa në Finlandë
Vendndodhja e Keminmaa në Finlandë
Websitewww.keminmaa.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto