Kengo Kawamata

futbollist japonez

Kengo Kawamata (lindur më 4 Tetor 1989) është një futbollist japonez.

Kengo Kawamata
Të dhënat personale
Emri i plotëKengo Kawamata
Data e lindjes (1989-10-04) 4 Tetor, 1989 (30 vjeç)
Vendi i lindjesEhime, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualNagoya Grampus
Numri32
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006Ehime FC
2008–2014Albirex Niigata
2012Fagiano Okayama
2014–Nagoya Grampus
Ekipi kombëtar
2015Japonia5(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2015 5 1
Gjithsej 5 1

Lidhje të jashtmeRedakto