Kim Sung-gan (17 Nëntor 191229 Maj 1984) ishte një ish-futbollist japonez.

Kim Sung-gan
Të dhënat personale
Emri i plotëKim Sung-gan
Data e lindjesNëntor 17, 1912(1912-11-17)
Vendi i lindjesPyongyang, Japoni
Data e vdekjesMaj 29, 1984 (71 vjeç)
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Keijo SC
Ekipi kombëtar
1940Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1940 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtmeRedakto